Dzień Dziecka w naszej szkole

Utworzono dnia 02.06.2023

Dzień Dziecka w naszej szkole zawsze obchodzony jest uroczyście i na wesoło. W tym roku nauczyciele i uczniowie podjęli decyzję, że święto będzie pod hasłem „W świecie Harrego Pottera”. Szkoła to właściwie magiczne miejsce, ponieważ tu odkrywa się świat liter, cyfr i liczb oraz mnóstwa ciekawych rzeczy, bez których trudno byłoby żyć. Świat książkowego bohatera jest nieco inny, ale dobro w nim zwycięża, więc czasem warto na niego spojrzeć.

1 czerwca o godzinie 9.00  Pani wicedyrektor Małgorzata Harenza - w tajemniczym stroju z Panią Moniką Wójtowicz, głównym reżyserem wydarzeń, otworzyły wesoły piknik.

Były magiczne życzenia i realne słodkości, a później przystąpiono do wykonywania różnych zadań. Jedni budowali Hogwardy, inni toczyli boje w lataniu na miotle. Gdy jedna grupa sadziła mandragory, inna konstruowała różdżki, niezbędne do czarodziejskiego świata, uczyła się zaklęć, a jeszcze inna próbowała swoich sił w warzeniu eliksirów. Można było skonstruować sowę i namalować obraz o dowolnej tematyce. Doskonały nastrój udzielił się wszystkim: dorosłym i dzieciom, więc na koniec  wszyscy uczestnicy zatańczyli belgijkę i tym optymistycznym akcentem zakończyli bajeczne świętowanie.

Nie obyło się bez wesołych okrzyków i ciekawych fotografii. Już planujemy następny Dzień Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że impreza przebiegała bezpiecznie i wesoło.

Utworzono dnia 02.06.2023, 21:35